fbpx

Plastyka powiek

Operacja powiek polega na usunięciu skóry i przepuklin tłuszczowych z powiek górnych i dolnych. Wiotka skóra na powiekach może ograniczać pole widzenia i sprawiać, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Podczas zabiegu chirurg nacina powiekę i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry, po czym zakłada bardzo cienkie szwy, dzięki którym blizny będą praktycznie niezauważalne dla otoczenia. Przez pierwsze dni po zabiegu warto spać w pozycji na wznak i chronić oczy przed nadmiernym oddziaływaniem promieni słonecznych. Operacja powiek przyczynia się do poprawy wyglądu całej twarzy – spojrzenie staje się młodsze, bardziej promienne, a twarz wygląda na wypoczętą. Do wykonywania makijażu można powrócić po pełnym wygojeniu skóry. Efekty zabiegu możesz zobaczyć w zakładce “Przed i Po”.

Plastyka powiek dolnych 

Plastyka powiek dolnych pozwala zlikwidować tzw. worki tłuszczowe pod oczami i nadmiar wiotkiej skóry. Zabieg polega na wykonaniu nacięcia chirurgicznego poniżej linii rzęs, odseparowaniu skóry od brzegu oczodołu i usunięciu nadmiaru tkanki skórnej oraz tłuszczowej. Blizny zostają ukryte w wykonanym cięciu. Pierwsze rezultaty zabiegu są widoczne od razu, jednakże na ostateczny efekt trzeba poczekać od 3-4 tygodni. Zabieg nie wymaga hospitalizacji.

Plastyka powiek górnych 

Korekta górnych powiek polega na wykonaniu nacięcia w naturalnej zmarszczce, a następnie na wycięciu nadmiaru skóry i mięśnia okrężnego oka. W ten sposób górna część powieki ulega skróceniu i pogłębieniu. Ranę zszywa się bardzo cienką nitką – tak, że blizna jest praktycznie niewidoczna. Zabieg optycznie powiększa i otwiera oczy, nadając im młody i świeży wygląd.

Jak przygotować się do zabiegu

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje linie cięcia – w taki sposób, by możliwie jak najlepiej ukryć blizny i osiągnąć efekt estetyczny. Cięcia zwykle znajdują się w naturalnej zmarszczce na powiece górnej lub tuż pod rzęsami na powiece dolnej. Zabieg ten pozwala na odmłodzenie okolicy oczu. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu dożylnym. Po zabiegu przez 7 dni zaleca się spanie na wznak z lekko uniesioną głową. Nie należy również wytężać wzroku. W przeciągu 7-10 dni od zabiegu znikają zasinienia i zdejmowane są szwy. Przez rok od zabiegu należy chronić twarz przed promieniowaniem słonecznym.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu plastyki powiek jest ich nadmierna wiotkość. Dolna powieka często marszczy się i tworzy tzw. efekt worków pod oczami. Górna powieka potrafi mocno opadać na linię rzęs, zaburzając pole widzenia.

Przeciwskazania

Bezwzględnym przeciwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, potwierdzony badaniami krwi. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwskazań do ww. zabiegu.