fbpx

Liplift – Chirurgiczne powiększanie ust

Chirurgiczne powiększanie ust to zabieg inwazyjny, związany z wykonaniem nacięcia skóry, wycięcia jej określonego fragmentu, a następnie zszyciu powłok skórnych. Powstała po zabiegu blizna jest dyskretna, zaś jej lokalizacja zależy od techniki operacyjnego powiększania ust. Trzy podstawowe techniki zabiegowe to:

  • Gullwing Lip Lift, czyli nacięcie wykonywane na granicy czerwieni wargowej, odwzorowujące kształt linii
  • Bullhorn Lip Lift, czyli nacięcie skóry pod nosem, przyjmujące kształt “rogów byka”
  • Corner Lip Lift, czyli wycięcie skóry z okolic zewnętrznych kącików ust.

 

Jak się przygotować do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowanie się do zabiegu  chirurgicznej korekty ust jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg zaproponuje typ zabiegu oraz wyjaśni jego szczegóły.  Zleci również niezbędne do znieczulenia badania krwi. Wskazana jest sanacja jamy ustnej przed zabiegiem.

Po operacji wskazane jest częste płukanie jamy ustnej preparatami antyseptycznymi i natłuszczanie ust. Opuchnięcie ust może utrzymać się przez około tydzień. Szwy usuwane są po 7 dniach.

Przeciwskazania

Bezwzględnym przeciwskazaniem do operacyjnej korekcji ust jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, potwierdzony badaniami krwi, a także okres ciąży i karmienia piersią (aż do 6 miesięcy od zakończenia laktacji). W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwskazań do ww. zabiegu. Czasowym przeciwskazaniem jest opryszczka lub inny stan zapalny w okolicy jamy ustnej.