fbpx

Unikatowy system do redukcji cellulitu amerykańskiej firmy ELEME Medical. Skutecznie walczy z cellulitem poprzez zastosowanie technologii Photomology®, czyli połączenie lasera, światła biostymulacyjnego, masażu rolkami i próżni.

Jak działa SmoothShapes®

Cellulit to powszechny problem dotyczący 85-98% kobiet po okresie dojrzewania charakteryzujący się nierównościami na powierzchni skóry spowodowanymi przerostem komórek tłuszczowych. Widoczne są one gołym okiem jako grudki. Kiedy się powiększają zaczynają uciskać naczynia krwionośne i limfatyczne. Efektem jest gorsze krążenie krwi, komórki mają większe trudności z przyswajaniem tlenu i składników odżywczych. Zostaje zaburzony proces wydalania produktów przemiany materii i toksyn, w rezultacie cellulit się powiększa. Przez lata powstawanie cellulitu łączono z nadmiernym przybieraniem na wadze, niedostateczną ilością ćwiczeń fizycznych oraz złą dietą. Dziś jednak wiadomo, że przyczyna powstawania jest inna. Odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu jest kilka genetycznych i fizycznych czynników w tym: hormony, zmiany naczyniowe i zmiany w tkance łącznej.

W oparciu o sześcioletnie badania naukowe, stworzyliśmy innowacyjny system do walki z cellulitem wykorzystujący technologię Photomology® o nazwie SmoothShapes®. System ten efektywnie leczy cellulit poprzez poprawę kondycji powiększonych komórek tłuszczowych oraz uelastycznienie siatki włóknistej pomiędzy nimi przy wykorzystaniu technologii Photomology®. Photomology® przywraca do stanu normalnego powiększone komórki tłuszczowe poprzez unikatowy mechanizm łączący dynamiczny laser i energię świetlną z konturowymi rolkami i próżniowym ssaniem. W wyniku zabiegu otrzymujemy napiętą i gładszą skórę.