fbpx

UNIKALNE ROZWIĄZANIE W MEZOTERAPII

Rewolucyjne urządzenie DERMAPEN® na zawsze zmieni Twoje postrzeganie zabiegów mezoterapii. Niespotykana skuteczność, łatwość i komfort wykonania zabiegu pozwalają lekarzom i pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych. DERMAPEN® pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg wykonany przy użyciu DERMAPEN® jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii.

Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN® zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

 

Mechanizm działania
• stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
• stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
• poprawa gęstości i elastyczności skóry

DERMAPEN® dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja Dermapen’u pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej. Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

Ostatnia faza mechanizmu działania Demapen’u skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN® są naturalne zdolności organizmu do samo leczenia oraz przebudowy i remodelingu tkanek.

Zastosowanie i efektywność terapii

Leczenie blizn potrądzikowych

zabiegi1

Leczenie blizn

zabiegi2

Czy zabieg jest bolesny

Zabieg wykonany przy użyciu DERMAPEN jest dobrze tolerowany przez pacjentów. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. W celu zminimalizowania dyskomfortu związanego z mikronakłuciami stosuje się przed zabiegiem krem znieczulający Emla.

Kiedy widoczny jest efekt i jak długo się utrzymuje

Już po pierwszym zabiegu skóra jest elastyczna i jędrna. Ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju problemu skóry, który ma szansę być rozwiązany przy pomocy mikronakłuwania. Uzyskane efekty poprawy jakości mają charakter stały i nie cofają się z czasem. W celu istotnego spowolnienia procesów starzenia się, zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów dwa razy w roku. W przypadku innych problemów na skórze (blizny, rozstępy, przebarwienia) wymaganą poprawę można uzyskać powtarzając serię zabiegów co 3 miesiące. Okresowe powtórzenie zabiegu intensyfikuje efekt naprawy skóry.

Jak przebiega terapia

Przed wykonaniem zabiegu ocenia się stan skóry pacjenta i dobiera się stosowny preparat. Po przygotowaniu skóry dokonuje się automatycznych mikronakłuć przy pomocy sterylnej i jednorazowej końcówki zaopatrzonej w liczne mikroigiełki, które wchodzą w głąb skóry na głębokość od 0,5 mm do 2,5 mm. Jednocześnie wprowadzany jest środek leczniczy. Nakłuwając skórę powodujemy mikrouraz, który stymuluje organizm do samo leczenia i uruchamia procesy regeneracyjne.

 

Wskazania:

 • skóra twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, brzucha, nóg
 • skóra cienka i wiotka
 • zmarszczki i przebarwienia
 • blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne

Przeciwwskazania:

 • stany zapalne skóry
 • opryszczka
 • zmiany ropne na skórze
 • ciąża

Zalecenia pozabiegowe

 1. Zabieg będzie trwał ok. pół godziny. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.
 2. Zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków po zabiegowych na poddane zabiegowi okolice celem zmniejszenia po zabiegowego obrzęku.
 3. Możesz odczuwać bolesność w obszarze podanym zabiegowi. Częstotliwość oraz nasilenie odczuwalnego dyskomfortu będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem.
 4. Bezpośrednio po zabiegu odczuwane są lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnej troski i ustępuje samoistnie.
 5. Mogą wystąpić także krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry.
 6. Całkowicie unikaj słońca i solarium przez 5 dni po zabiegu.
 7. Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu w cyklu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszym zabiegu.
  Pełen efekt stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.
 8. Reakcja organizmu na zabieg jest zróżnicowana i indywidualna.

DERMAPEN® to nowa jakość w zabiegach mezoterapii. Niezwykły komfort, precyzję i efektywność wykonywania zabiegu docenili lekarze i pacjenci na całym świecie. Jest nam niezwykle miło poinformować, że DERMAPEN® zdobył prestiżową nagrodę : BEST MEDICAL DEVICE na AESTHETIC SHOW w Las Vegas w kwietniu 2012 roku.