fbpx

Szanowny Pacjencie

Próbując porównać koszt zabiegów w różnych gabinetach i klinikach nie wystarczy jedynie podanie samej kwoty, warto i należy sprawdzić:

Co dokładnie zawierają porównywane ceny, czy obejmują koszty:

 • znieczulenia
 • wizyt kontrolnych i np. zdjęcia szwów
 • nici, preparatów używanych np. do wypełniania zmarszczek, itp.

Kto pracuje w danej klinice i wykonuje Państwu zabiegi:

 • czy jest to lekarz
 • jakie ma doświadczenie i praktykę, jakie specjalizacje, dorobek i tytuł naukowy
 • do jakich towarzystw naukowych należy itd.

Jakim sprzętem i preparatami dysponuje klinika:

 • sprzęt medyczny najwyższej jakości spełniający surowe kryteria pozwala na osiąganie zupełnie innych efektów niż podobnie nazywane kosmetyczne odpowiedniki
 • doświadczenie wykonującego zabieg jest kluczowym czynnikiem decydującym zarówno o skuteczności jak i o bezpieczeństwie terapii
 • preparaty renomowanych firm są wielokrotnie droższe i bezpieczniejsze niż niewiadomego pochodzenia odpowiedniki stosowane w gabinetach oferujących super oferty i promocje często poniżej kosztów zakupu wysokiej jakości preparatu

CO SKŁADA SIĘ NA CENĘ:

 • KOSZTY SPRZĘTOWE I MATERIAŁOWE.
  Sprzęt i materiały (np. lasery, sprzęt i leki do znieczulenia, szwy chirurgiczne itp.) muszą być wysokiej jakości, co samo w sobie sprawia, że nie mogą być tanie. Dodatkowo na ich wysoką cenę wpływa fakt, iż zużywają się i starzeją technologicznie, a więc muszą być wymieniane.
 • KOSZTY ZWIĄZANE ZE SZKOLENIEM ORAZ ZDOBYWANIEM DOŚWIADCZENIA PRZEZ PERSONEL MEDYCZNY.
  Nie jest możliwe uprawianie zawodu lekarza bez ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Nieustanne szkolenia, kongresy, sympozja oraz koszty czasopism naukowych i książek są bardzo wysokie. Wpływa to w sposób pośredni na jakość i bezpieczeństwo, ale również na cenę.
  Ponadto warto bardzo dokładnie sprawdzić czy zabieg wykonywany jest w renomowanej klinice posiadającej doświadczenie i stosującej odpowiednią politykę jakości i szkolenia personelu, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa i prawidłowego efektu – rodzi jednak określone koszty wyższe niż np. w gabinecie kosmetycznym o znikomym doświadczeniu.

Zabiegi z użyciem sprzętu laserowego są niezwykle trudne do porównania cenowego, rodzaj i jakość użytego znieczulenia, sprzęt dodatkowy używany do zabiegu (systemy chłodzenia skóry, filtry wirusologiczne itp.), oraz doświadczenie i wiedza ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo, skuteczność, komfort i efekt końcowy. Jednak ma to również znaczny wpływ na koszt zabiegu.

Pamiętajmy, iż w większości zabiegów laserowych np. Fraxel lub Ulthera – cena wynika z zużycia głowicy (powierzchni skóry poddanej zabiegowi i ilości/mocy zużytych impulsów). Oznacza to, że dany zabieg można zrobić teoretycznie za 100 i za 2000 zł. Kierując się wyłącznie ceną można wydać np. 800 zł za zabieg laserem Fraxel na twarz i nie mieć efektu. Zabieg wykonany prawidłowo daje spektakularne rezultaty. Renomowane kliniki starając się być odpowiedzialnym za swoją pracę, podają cenę w zarysie. Na konsultacji ustalana jest realna cena zabiegu w oparciu o rodzaj i charakter Państwa problemów. Gabinety „idące” na ilość – podają minimalną cenę, za którą są w stanie zrobić zabieg niezależnie od rodzaju problemu – najczęściej w niewystarczająco skuteczny sposób, przez nieodpowiednio wykwalifikowany personel będący „na prowizji”, nie zaś firmujący swoim własnym nazwiskiem i renomą klinikę, w której pracuje.